Start Planning
День Конституції

День Конституції 2024, 2025 і 2026

Офіційна Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року. Кожен рік уся країна відзначає цю дату як національне свято.

рікДатаДеньсвяткові дні
202428 червеньП\'ятницяДень Конституції
202528 червеньСуботаДень Конституції
30 червеньПонеділоксвято Конституції
202628 червеньНеділяДень Конституції
29 червеньПонеділоксвято Конституції
Будь ласка, прокрутіть донизу сторінки, щоб побачити дати попередніх років.

Конституція набула чинності майже через п’ять років після того, як Україна заявила про свою незалежність від Росії. Саме в цей день, як вважає більшість українців, їхня країна справді стала незалежною. На те, щоб створити остаточний документ і встановити конституцію для країни було витрачено 24 години переговорів.

З моменту створення конституції вона була змінена кілька разів, але в 2014 році уряд вирішив повернутися назад до версії, створеної в 2004 році. Сьогодні уряд використовує і застосовує цю версію.

Конституції України нещодавно виповнилося двадцять років. Оскільки це дуже нове свято, з ним пов’язано не так вже й багато традицій. Проте за ці кілька років деякі з них почали розвиватися.

Більшість міст проводять паради в День Конституції. У столиці України проводяться найбільші паради, в яких беруть участь глави держави. Також мають місце традиційні вистави, різні гурти та багато інших речей, які представляють різноманіття культури України. Ці паради часто супроводжуються великими вечірніми феєрверками.

Національний гімн або “Гімн України”, відтворюється на радіо та телебаченні протягом усього дня, і народ часто співає його під час парадів або свят.

Попередні роки

рікДатаДеньсвяткові дні
202328 червеньСередаДень Конституції
202228 червеньВівторокДень Конституції