Start Planning
Святої Трійця

Святої Трійця 2024, 2025 і 2026

Православна П’ятдесятниця відсвяткувала вже сотні років як найважливіше християнське свято, і сьогодні його продовжують святкувати з великою пристрастю. Українці часто називають П’ятидесятницю “Трійцею”, що означає “Неділя Трійці”.

рікДатаДеньсвяткові дні
202423 червеньНеділяДень Святої Трійця
24 червеньПонеділокСвято Трійця
20258 червеньНеділяДень Святої Трійця
9 червеньПонеділокСвято Трійця
202631 травеньНеділяДень Святої Трійця
1 червеньПонеділокСвято Трійця
Будь ласка, прокрутіть донизу сторінки, щоб побачити дати попередніх років.

Близько чверті 43-мільйонного населення України кажуть, що вірять в Бога, але лише 37 відсотків кажуть, що вони регулярно відвідують церкву. Більшість релігійних осіб в Україні називають християнами, а найбільша християнська деномінація вже давно є Східним православ’ям.

Католики та інші християнські групи, що живуть в Україні, також можуть святкувати П’ятидесятницю, але не обов’язково в один день. Православна П’ятидесятниця відзначається за Юліанським календарем, а католицька та протестантська П’ятидесятниця – за григоріанським.

Багато церков в Україні проводять спеціальні служби у день Православної П’ятидесятниці, але існує багато традицій та подій за межами церкви. Наприклад, іноді люди прикрашають свої будинки травою, травами, гірляндами та зеленими гілками, тому П’ятдесятниця також називається в Україні “Зеленою неділею”. Багато хто також відвідує могили своїх померлих близьких у П’ятдесятницю, залишаючи якусь їжу на могилах.

П’ятидесятниця – це також чудовий час вийти на вулицю, бо саме в цей час Україна найзеленіша. Також, в цей час фермери косять і збирають сіно.

Попередні роки

рікДатаДеньсвяткові дні
20234 червеньНеділяДень Святої Трійця
5 червеньПонеділокСвято Трійця
202212 червеньНеділяДень Святої Трійця
13 червеньПонеділокСвято Трійця