Start Planning
жіночий день

жіночий день 2025 і 2026

Україна відзначає День жінок 8 березня кожного року. Свято вперше з’явилося в Сполучених Штатах на початку 1900-х років і було встановлено для вшанування страйку жінок, працюючих на фабриках з виготовлення одягу.

рікДатаДеньсвяткові дні
20258 БерезеньСуботажіночий день
10 БерезеньПонеділокСвято жіночий
20268 БерезеньНеділяжіночий день
9 БерезеньПонеділокСвято жіночий
Будь ласка, прокрутіть донизу сторінки, щоб побачити дати попередніх років.

На початку 1900-х рр. Швейні працівники в Сполучених Штатах та Європі працювали більше 65 годин щотижня, іноді працюючи до світанку в пік сезону. Їм часто доводилося використовувати для роботи власні голки, нитки, праски і навіть швейні машини.

Жінкам платили менше, ніж чоловікам, і з працівників стягували виплати за шафки для одягу, стільці, також на них накладали штрафи за незначні порушення. На деяких заводах жінки повинні були користуватися вбиральнею, розташованою на вулиці. Щоб запобігти перервам в роботі, вихід з будівлі був зачинений, і працівники мусили просити дозволу на його відкриття у майстра.

22 листопада 1909 р. Кравці зібралися в Нью-Йорку, щоб обговорити недоліки та небезпеку їх роботи. Чотири години Клара Лемліх налаштовувала жінок, що робітники повинні страйкувати, заробляючи постійні овації. 24 листопада 15 000 кравчинь вийшли із заводів, і наступного дня вони приєдналися до них.

Страйк тривав до лютого 1910 року, поки власники заводу не погодились платити їм більше, зменшити тривалість робочих змін та забезпечити рівне ставлення до працівників. Після страйку Клара Лемліх стала обличчям робітничого руху, оскільки страйк став важливою віхою для цієї справи.

У 1910 році Міжнародний Жіночий День було встановлено під час зустрічі Другого Соціалістичного Інтернаціоналу в Данії. Російські жінки відсвяткували свій перший Міжнародний жіночий день у 1913 році в останню неділю лютого.

В Україні жінок вітають з Днем жінок подарунками та квітами. Багато ресторанів проводять спеціальні заходи, деякі з них настільки популярні, що потрібно бронювати місце заздалегідь. Клуби також пропонують жінкам безкоштовний вхід або знижки на нього у жіночий день.

З роками жіночий день почали пов’язувати з весною, любов’ю та позитивними думками. Чоловіки дарують подарунки, листівки та солодощі всім важливим для них жінкам, в тому числі бабусям, мамам, дружинам та сестрам.

Попередні роки

рікДатаДеньсвяткові дні
20248 БерезеньП\'ятницяжіночий день
20238 БерезеньСередажіночий день